تشخیص اتواسکلروز

تشخیص اتواسکلروز


گوش میانی ناحیه پشت پرده گوش است و حاوی استخوان های ریزی است که امواج صوتی را تقویت می کند. اتواسکلروز با تشکیل غیرطبیعی استخوان در گوش میانی مشخص می شود که از لرزش این استخوان های ریز جلوگیری می کند. این امر باعث کاهش شنوایی می شود زیرا امواج صوتی نمی توانند به گوش داخلی برسند.

تشخیص اتواسکلروز

اگر رشد غیرطبیعی استخوان تا گوش داخلی گسترش یابد، احساس تعادل نیز ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد. زنان بین 15 تا 30 سال بیشتر به اتواسکلروز مبتلا می شوند. علت آن ناشناخته است اما عوامل خطر شامل سابقه خانوادگی، جنسیت و بارداری است.

اگر نگران از دست دادن شنوایی هستید، برای ملاقات با پزشک خود وقت بگیرید. آنها در مورد علائمی که دارید می پرسند و سپس به طور کلی با استفاده از اتوسکوپ به گوش شما نگاه می کنند. این ابزار رایجی است که برای نگاه کردن به داخل گوش در صورت داشتن گوش درد استفاده می شود. در اتواسکلروز، وقتی پزشک به داخل گوش شما نگاه می کند، پرده گوش شما معمولا طبیعی و سالم به نظر می رسد.

پزشک شما ممکن است شما را به متخصص گوش، حلق و بینی ارجاع دهد که قادر به تشخیص اتواسکلروز باشد. آنها آزمایشات شنوایی را انجام خواهند داد که الگوی خاصی از کاهش شنوایی را در اتواسکلروز نشان می دهد. متخصص همچنین ممکن است از دستگاه کوچکی که در گوش شما قرار می گیرد استفاده کند که تمپانومتر نامیده می شود. این دستگاه می تواند به آنها کمک کند تا حرکت استخوان های داخل گوش شما را ارزیابی کنند. در اتواسکلروز، رکابی کمتر حرکت می کند. این آزمایش بسیار سریع است و هیچ دردی ایجاد نمی کند.

گاهی اوقات ممکن است متخصص تصمیم بگیرد که شما باید سی تی اسکن انجام دهید تا اطلاعات بیشتری در مورد شدت اتواسکلروز به او بدهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *