VNG چیست ؟

VNG چیست ؟


VNG چیست ؟ سرگیجه و مشکلات تعادل می تواند زندگی را تغییر دهد. برای بسیاری از افراد می تواند بر توانایی آنها در انجام ساده ترین کارهای روزانه تأثیر بگذارد. اگر دچار سرگیجه یا مشکلات تعادلی هستید، ممکن است پزشک بخواهد شما را برای ارزیابی تعادل VNG معرفی کند.

VNG چیست ؟

VNG مخفف ویدئونیستاگموگرافی است که مجموعه ای از آزمایشات است که سلامت گوش داخلی و عملکرد حرکتی مرکزی شما را ارزیابی می کند. آزمایش ویدئونیستاگموگرافی احتمالا می‌تواند علت اصلی سرگیجه یا مشکلات تعادلی شما را کشف کند و به پزشک یا متخصص شنوایی‌شناس اجازه دهد تا آن را به‌طور مناسب و مؤثر درمان کند.

تست ویدئونیستاگموگرافی شامل انواع آزمایشات برای کشف علت اصلی علائم شما است. بیشتر ارزیابی های ویدئونیستاگموگرافی از چهار تست اصلی تشکیل شده است:

  • تحرک چشمی: توانایی شما برای دنبال کردن اهداف بصری را بررسی می کند. ناتوانی در ردیابی صحیح اشیاء می تواند نشان دهنده مشکلات مرکزی یا عصبی یا احتمالا مشکلی در ارتباط سیستم دهلیزی به مغز باشد.
  • اپتوکینتیک: همچنین توانایی شما در دنبال کردن اهداف بصری را بررسی می کند. در طول این تست، تصویر بزرگی را مشاهده می کنید که به طور مداوم در حال حرکت است و از شما خواسته می شود که حرکات را دنبال کنید. به طور مشابه، این آزمایش سرنخ هایی از مشکلات یا اختلالات مرکزی یا عصبی احتمالی در سیستم دهلیزی ارائه می دهد.
  • نیستاگموس وضعیتی: به شما کمک می کند تا از سلامت سیستم گوش داخلی خود مطلع شوید. از شما خواسته می شود که سر و بدن خود را در موقعیت های مختلف حرکت دهید. اگر انسداد مایع در گوش داخلی وجود داشته باشد، می تواند دلیل سرگیجه یا مشکلات تعادلی باشد.

تست کالریک می تواند با بررسی اینکه آیا گوش شما می تواند احساسات را به درستی تشخیص دهد، مشخص می کند که آیا ضعف دهلیزی در یک یا هر دو گوش دارید یا خیر.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *